Rezervasyon için +90 541 632 69 68
fethiye jeep safari turu

Fethiye Jeep Safari Turu

Fethiye jeep safari turu, tekne turlarından sonra en çok tercih edilen turlar arasında ilk sırada yer alıyor. Fethiye, şehrin kalabalığından ve yüksek temposundan bıkan insanlar için akla gelen en güzel tatil noktalarından bir tanesidir. Masmavi denizin birleştiği yerde yemyeşil ormanların başladığı el değmemiş bir doğa harikası… Bu nedenle birçok insanın kafa dinlemek için tercih ettiği yerlerden bir tanesi durumundadır.

"<yoastmark

Fethiye tatil ve balayı planlarında en başa yazılan yerlerden birisidir. Fethiye denildiğinde akla ilk gelen yerlerden bir tanesi şüphesiz Ölüdeniz’dir. Ancak Ölüdeniz haricinde gezilip görülmesi gereken harika koylara, vadilere, çarşılara, şelalelere ve daha fazlasına sahiptir. Bunların başında Kelebekler Vadisi, Ölüdeniz, Faralya, Saklıkent, Kabak Koyu, gelir. Tüm bu doğa harikası yerleri görmeye gelen misafirler için düzenlenen bazı organizasyonlara katılarak Fethiye’de çok keyifli zamanlar geçirebilirsiniz. Bu organizasyonların başında Fethiye jeep safari turları gelir. Jeep safari turlarımız ile Fethiye’nin mavi sularını ve keşfedilmemiş vadilerini keşfe çıkabilirsiniz.

Fethiye Jeep Safari Turu Nasıl yapılır?

Özellikle macera ve aksiyon seven misafirlerimizin mutlaka tercih ettiği bu turlarda rehberlerimiz sizlere eşlik ediyorlar. Land Rover araçlarımızla engebeli vadilerde unutulmaz bir deneyim yaşamak için siz de mutlaka tercih etmelisiniz.

Fethiye jeep safari turu aktivitesine sizleri otelinizden alarak başlarız. Buluşma noktasına tüm araçlar geldiğinde rehberlerimiz gerekli bilgilendirmeyi yaparlar ve macera başlamış olur.

Fethiye Jeep Safari Güzergâhı Nasıldır?

Fethiye Jeep safari turu güzergâhı firmadan firmaya ufak değişiklikler gösterebilir. Genellikle turlar Yakapark veya Tlos Antik Şehrinden başlar. Fethiye jeep safari turları için Tlos Antik Kentinden başladığımızda buradaki kent akropolü, kaya mezarları ve tapınak mezarları gezilerek yaylalara doğru yola çıkılır.

Ardından Yakapark alabalık çiftliği ziyaret edilir. Doğal bir yaşam alanı olan bu durağımızda asırlık çınar ağaçlarının gölgesinde harika fotoğraflar çekinebilirsiniz. Buradan sonraki durağımız Gizli Kent Şelalesidir. Burası adından da anlaşılacağı üzere gizli bir cennet gibidir. Yeşillikler arasındaki merdivenlerden inerken şarıl şarıl akan şelalenin sesi size eşlik edecektir. Patika yoldan aşağı indiğimizde ise kayaları yarıp dökülen Gizli Kent Şelalesine ulaşırız. Şelale üzerindeki büyük ağaç kütüğü ile de meşhurdur. Buraya gelen neredeyse tüm ziyaretçiler bu kütüğün üzerine çıkıp fotoğraf çekinirler. Gizli Kent Şelalesi sizlere eşsiz bir deneyim yaşatmak için tüm doğalığıyla gürülderken bu sayede Fethiye jeep safari turu sırasında birbirinden güzel fotoğraflar çekme imkânı bulabilirsiniz.

Şelale durağından sonra öğle yemeği faslımız başlar. Menüde alabalık veya tavuk seçeneği mevcuttur. Bunlardan birini seçen misafirlerimiz ile yemekten sonra tekrar macera devam eder. Ancak bazı firmalarda yemek seçeneği olmayabilir bu nedenle rezervasyon yaptırmadan önce bu detayları kontrol edebilirsiniz.

Fethiye jeep safari turu sırasında bir sonraki durağımız ise Saklıkent Kanyonudur. Burası 18 km uzunluk ve 350 m yükseklik ile Türkiye’nin en uzun kanyonu olma özelliğini taşır. Misafirlerimiz burada zipline, bunguee jumping ve rafting gibi aksiyon ve macera dolu aktiviteler yapma imkanı bulurlar. Bunların yanı sıra Saklıkent Kanyonunun buz gibi sularında yürüyüş yapabilir hatta su üzerine kurulan mekânlarda bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Ardından bu turun en eğlenceli durağına geçilir. Çamur banyosu durağı. Fethiye jeep safari turu Saklıkent Kanyonu durağından sonra çamur banyosu yapılarak sona erer. Bu aşamada herkesin içindeki çocuk ortaya çıkarabilir ve içinizden geldiği gibi eğlenebilirsiniz.

Fethiye Jeep Safari Turu Fiyatları

Fethiye’de birçok turizm firması tur etkinlikleri düzenler. Verilen hizmetin içeriğine bağlı olarak fiyatlarda değişiklik olabilir. Jeep safari fiyatları 300-500 TL arasında değişkenlik gösterir. Ayrıca tur ücretlerimiz yetişkin ve çocuklarda farklılık göstermektedir. Fethiye jeep turu fiyatları dönemsel olarak da değişikliğe uğrayacağından dolayı erken rezervasyon yaptırarak indirimli fırsatlardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca dilerseniz Fethiye atv turu fiyatları hakkında da bilgi alabilirsiniz.